Co to vlastně znamená být ženou. Tedy především v evolučním kontextu - být matkou, partnerkou a strážkyní rodinného krbu. Skrze ženy se rodí (nejen) nový život.

Kdyby nebylo žen, neexistuje dnes možná ani detoxikace informačními preparáty. Ptáte se proč? Vždyť většinu terapeutů i klientů tvoří právě ženy. Hlavním důvodem je, že chtějí být zdravé. V životě je totiž čeká zásadní a důležitý úkol – dají vzniknout novému životu. Svému dítěti, které musí počít, donosit, porodit a vychovat. Tím ale jejich role zdaleka nekončí.

Toxiny našich babiček

Stejně jako jim pomáhala jejich matka, tak mají ony pomoci svým dcerám a synům vychovat jejich děti. Není to jen otázka pomoci. Už v těhotenství babičky vznikají v plodu její ještě nenarozené dcery vajíčka, ze kterých se v budoucnu narodí vnučka. Proto je velmi důležité, aby se plod vyvíjel v netoxickém prostředí. Toxiny  mohou poškodit nejen vlastní děti, ale i budoucí generace. Existuje zajímavá studie na cca 15 000 dětech, jejichž babička v těhotenství kouřila. Data z tohoto výzkumu ukazují, že vnuci a vnučky babiček kuřaček měli o 53 % vyšší pravděpodobnost, že budou mít více problémů než jejich vrstevníci. Poškození zasáhlo hlavně nervový systém a projevovalo se autistickými a dys-problémy, špatnou komunikací a sociálními dovednostmi. Detoxikací před početím pomáháme jak těhotenství, porodu a regeneraci, ale také svému dítěti i následujícím generacím. 

Reprodukce lidského rodu

Rozmnožování je jednou z podmínek života. Od určité chvíle v procesu evoluce začalo v přírodě převažovat pohlavní rozmnožování. Má totiž řadu výhod – dokáže opravit chyby a vytvořit něco nového, unikátního. Aby nový jedinec vznikl, musí se propojit samec a samice, tedy otec a matka (u rostlin jejich pohlavní buňky). U lidí je to vajíčko od matky a spermie od otce. Každá z těchto dvou buněk nezbytných pro početí si nese svou genetickou výbavu s obrovským množstvím informací. Ty jsou důležité pro vytvoření nového organismu, pro metabolismus, imunitu, nervový systém. Jsou zde zapsány také informace o vývoji, minulosti našich rodů a různé programy – od jednoduchých instinktů až po celou řadu složitých emočních vzorců. Každá buňka má svoji paměť - ukládají se zde informace o tom, co jíme a dýcháme, jak žijeme, co nás těší a trápí, jsou v nich uloženy naše osudy.

Něco od otce, něco od matky

Buňky se spolu propojí a dojde ke zkombinování a propojení informací. Už samotné kombinování genetických kódů není náhodné. Ovlivňují ho matčiny emoce, pocity, stresy, prostředí a rovnováha v těle. Spojení dvou částečně odlišných genetických kódů je velmi důležité, protože díky němu mohou být opraveny různé chyby v genetickém kódu. Stačí, když má „správnou“ informaci aspoň jeden rodič. Bohužel se občas stane, že oba mají informaci chybnou a rodí se tak potomek s genetickým postižením. Propojením různých informací vzniká originální jedinec s novými vlastnostmi, nadáním, talenty a možnostmi.
Pokud jsou genetické kódy otce a matky nekompatibilní, nově vzniklá buňka, zárodek, zanikne a je vyloučen z těla ženy. V době, kdy neexistovaly citlivé těhotenské testy, mnohé ženy ani netušily, že jsou těhotné a potratily. 

Upoutání pozornosti

beautiful-1867093_small.jpg

Rozmnožování je základní instinkt a mnoho věcí, které v životě děláme, souvisí s touhou najít si správného partnera a mít s ním děti. Předat svoje geny dalším generacím. Seznamování, flirtování, navazování kontaktů je normální součástí lidského žití. Svádění, z latinského seductio, znamená svést, odvést stranou a získat nějaké výhody, tedy hlavně pozornost. Čím své okolí můžeme zaujmout? Buď tím, že umíme něco speciálního... Jistější je využívat způsoby, na které bude reagovat většina populace - znaky sexuální přitažlivosti. U žen je to pěkná vytvarovaná postava, úzký pas, pevná prsa, plné, zdravé rty, prokrvená oční víčka, krásné, lesklé vlasy, pevné nehty, hebká kůže… To jsou ženské „zbraně“ na muže.

Šíření genů je prvotní instinkt

Z nových výzkumů vyplývá, že muži, kteří stráví několik minut ve společnosti atraktivní ženy, mají daleko horší výsledky v testech, jimiž se měří výkonnost mozku. Autoři studie se domnívají, že důvodem je, že muži se snaží využít co největší kapacity svého mozku na to, aby na krásnou ženu udělali dojem. Ženy ale hovor s atraktivním mužem intelektuálně nijak neochromuje. Je to možná proto, že muži jsou daleko více naprogramováni na šíření svých genů. 
Všechny znaky atraktivnosti u žen naopak souvisí se zdravím a plodností. Můžeme muže klamat a pomocí kosmetiky si trochu pomoci. Ve skutečnosti ale muže mnohem více zaujme přirozená krása, než ta uměle vytvořená. Naštěstí krása přímo souvisí se zdravím a detoxikací si náš vzhled můžeme i vylepšit. 

Milé ženy, buďme krásné, ale buďme své...

 

foto: Pixabay.com

Poradna