Zeptejte se poradců informační medicíny na to, co vás trápí. Může se jednat o zdravotní problémy, potíže se vztahy, ale také třeba dotazy ohledně prevence a posilování imunity a mnoho dalšího. Nebo si jen přečtěte odpovědi na dotazy ostatních, třeba v nich najdete inspiraci i na svá témata.

Poradna

Dobrý den, 

jsem maminkou dvou školou povinných dětí a ráda bych se s Vámi poradila. Dcera jde již do 4. třídy a syn se stal prvňáčkem. Každé dítě je jiné, ale oba mají potíže s adaptací v novém prostředí. Dcera bývá od malinka častěji nemocná a je citlivá, dá se říct až přecitlivělá. Je pečlivá a ctižádostivá a zároveň velmi špatně snáší, když se jí něco nepovede. Už i ve školce mívala trému a teď ve škole se stupňuje. Bojí se, že se jí věci nepovedou.  Po tolika volných měsících se jí do školy vůbec nechce, začala si stěžovat na bolesti bříška. Nic na ní nepozoruji a žádné jiné potíže nemá. Všimla jsem si, že bolest břicha zmiňuje vždy, když se mluví o škole.

Syn je jiného ražení.  Do školy se těšil. Vždy, když se na něco těší, začne běhat na malou, a to velmi často. Nejen ten den, ale už několik dní předtím.  Časté močení přichází, i když má obavy, vlastně při každém větším emočním rozrušení všemi směry. Byli jsme na vyšetření ledvin, ale žádné problémy se neprokázaly. Lékařsky je v pořádku.

Ráda bych jim nějak pomohla, ale nevím jak. Ta bezmoc, že jim neumím pomoci, se na mně už také podepisuje. Občas ztratím trpělivost a rozčílím se v nejméně vhodnou chvíli a tím pro ně celou situaci ještě zhorším. Pak si to vyčítám, večer brečím a nespím.Moc děkuji, Petra

Dobrý den,

obracím se na vás s prosbou o radu ohledně několikaletého problému, který mě trápí každé léto. O prázdninách, jakmile se začnu koupat – je jedno jestli v bazénu nebo v přírodě, vždy se mi objeví gynekologický výtok. Trvá s krátkými přestávkami celou letní sezónu. Poprvé jsem se s výtokem setkala asi před 9 lety a od té doby na ně trpím. Občas se výtok objeví i v jiném ročním období, ale nejčastěji v létě. Byla jsem s tím několikrát u lékaře, vždy dostanu tablety na zavádění a zevně masti. Jenže po pár dnech se problém vrátí. Mám pocit, že výtok je dvojí, protože ne vždy stejně vypadá nebo se stejně chová. Potíže jsou pro mě velmi obtěžující a nevím, co dělat. Prosím o radu, jaké přípravky použít. Moc bych si přála se toho zbavit jednou pro vždy.

Děkuji moc, Lucie

Dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou ohledně zaléčení Salmonelózy u mé 2leté dcery. Již měsíc má bohužel stále pozitivní výtěry a nedaří se nám Salmonelu vypudit, průjmy měla pouze 2 dny. 
Děkuji Alena

***

Druhý dotaz: Dobrý den, dcera - ročník 2012 má salmonelu. Chtěla bych se zeptat, co byste doporučila po odeznění akutního průjmu. Děkuji za pomoc. 

Dobrý den,

 chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně klíšťat. Často chodíme s dětmi do přírody a do lesa. Máme 2 děti ve věku 8 a 10 let. Po každém návratu z venku kontrolujeme, jestli nemáme klíště, už jsme jich pár přinesli. Bojím se o děti, protože sama jsem lymeskou boreliózu prodělala, a vím, jak umí být nepříjemná.

Mám 2 dotazy. Chtěla bych se zeptat, co použít pro prevenci u dětí i u sebe. U akutní fáze boreliózy doporučujete léčbu antibiotiky, nerada je beru a nevím, jestli jsem udělala dobře, že jsem je užívala. Měla jsem velké problémy s klouby, ale také bolesti hlavy a rozdvojené vidění. Užívala jsem doporučené přírodní přípravky od známé, ale bylo mi čím dál hůř. Po antibiotikách se stav hodně zlepšil. Občas potíže s klouby a bolesti hlavy mívám, ale je to mnohem lepší.

Děkuji, Petra

Dobrý den,

 chtěla bych se s vámi poradit ohledně alergií a kožních potíží u sebe a syna, kterému je 10 let. Každý rok na jaře, většinou od května, začínáme mít problémy. Synovi červenají oči a často během dne kýchá, dá se říct, že má v průběhu celého dne vodovou rýmu. Letos se u něj poprvé v zimě objevil ekzém a to na rukou. Možná to souvisí se střevní virózou, kterou prodělal v prosinci a zhruba dva týdny potom se ekzém objevil, desinfekce, kterou nyní používáme, to samozřejmě ještě zhoršuje.

U mne jsou potíže podobné. Také často kýchám, pálí mě oči, obtěžuje mě celodenní rýma. Když se mi to zhorší, bývám hodně unavená. Chodím do práce a během dne často používám desinfekci a téměř celý den mám roušku. Mám velmi vysušenou kůži na rukou a v oblasti pod rouškou je má pleť zarudlá a svědí, až pálí. Budu moc ráda, když nám něco doporučíte.

Děkuji moc, Jana

Poradna