Médium: Pravý domácí časopis, č. 8/2021

Pobyt venku odlehčuje psychice, zlepšuje fyzickou kondici a dodává nám tolik potřebné sluneční paprsky. Slunce je pro náš organismus, ale i život na planetě nezbytné. Škoda, že se na rčení: „Kam nechodí slunce, tam chodí lékař,“ zapomíná a na slunce se pohlíží jako na jedno velké nebezpečí. Výsledkem je katastrofální nedostatek vitaminu D v celé společnosti.

Vliv slunce na náš organismus

O pozitivním vlivu slunce hovořily již staré národy. Ostatně řada z nich slunce považovala za božstvo a své kulty na něm postavila. V současné době je slunce i sluneční záření předmětem řady vědeckých i medicínských studií. Jaká jsou pozitiva působení slunce? • Podporuje svalovou výkonnost.

  • Světlo snižuje dopady stresu, dodává naději a schopnost nalézt nové cesty. Pomáhá rozplynout temné myšlenky, strachy a úzkosti.
  • Má pozitivní vliv na tvorbu protilátek, čímž posiluje imunitní systém. • Zlepšuje kvalitu spánku a též minimalizuje problémy s nespavostí.
  • Dodává tělu vitamin D, respektive sluneční paprsky při kontaktu s pokožkou vyvolají chemickou reakci, při které se vitamin D vytvoří. Tento vitamin vstupuje do cca 200 (!) chemických reakcí v těle!
  • Má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém, stabilizaci krevního cukru a působí preventivně proti osteoporóze.

Opravdu slunce škodí?

Mezi nejčastější problémy, ke kterým slunce může přispět, je úžeh či úpal, rychlejší stárnutí pokožky, přecitlivělost pokožky v okolí očí, vyrážky. Strašákem posledních let jsou pak onkologické problémy. Za tyto obtíže paradoxně nemůže „samo“ slunce. Obvykle je za nimi řada různých, vzájemně propojených faktorů.

letní Náš tip: Inspirativní čtení nejen na léto:

kniha Léčba informací od Marie Vilánkové. Kniha nabízí netradiční pohled na alternativní i klasickou medicínu, vysvětluje v ní také pojem informační medicína. Autorka v knize shrnuje své více než dvacetileté zkušenosti s informačními přípravky (doplňky stravy).

„Kniha jednoduchým způsobem vysvětluje, jak informace působí na lidský organismus, jak ho dokážou ovlivnit a vyléčit. Jsou v ní mé mnohaleté zkušenosti na poli informační medicíny a poznání toho, co je pravou příčinou nemocí a jaké informace mohou naučit naše buňky správně pracovat, komunikovat, zbavovat se škodlivých toxinů a svých vlastních nefunkčních buněk, opravovat poškozené emoční a stresové vzorce a vést k uzdravení těla a duše,“ vysvětluje autorka knihy Marie Vilánková a dodává: „Pokud toto vaše tělo naučíte, dokáže pak odolávat negativním vlivům, bude se lépe a rychleji regenerovat, dostane se do potřebné rovnováhy a vy budete zdraví a šťastní.“

Pokud by vás informační medicína zaujala, sledujte stránky www. joalis.cz, kde se můžete přihlásit na besedu s autorkou knihy či vzdělávací kurz pro začátečníky. Blog autorky najdete na www.lecbainformaci.cz

Více na:

www.joalis.cz

Galerie

Poradna