Dobrý den, trápí mě plísně, plísňové nehty, křečové žíly, ekzémy dolních končetin podobné lupence a hnědé fleky na nohách v předkolení. Předem děkuji za radu. Nosím kompresní podkolenky.
Děkuji za radu, Václav

Dobrý den,
práce s plísní, coby chronickou infekcí je běh na delší trať, protože si postupem času v těle vytvoří doslova důmyslnou síť. Pracuje se nejen s tkání, kde se vyskytuje – tj. nehty nebo kůže, ale detoxikační proces se zahajuje ve střevech. Je nutné obnovení střevního mikrobiomu a kultivace vnitřního prostřední (pH), protože plíseň miluje kyselé prostředí. Pokud se problémy lokalizují v dolní části těla, je třeba aktivovat i játra, jejich blokáda je příčinou řady uvedených potíží. Aplikujte v prvním kroku tuto kombinaci:  Activ-Col (střevní mikrobiom) 1 tabletu ráno a Activ-Acid (odkyselení) 1 tabletu večer a k tomu kapky LiverDren a Deuron – 2 x denně 10 kapek.

Po této startovací sadě bych teprve nasazovala přípravky na nehty a plísně – tj. UnquiDren a Yeast společně s přípravkem Veron (podpora žilního systému) a Ekzex (přípravek na záněty a plísně na pokožce). Souběžně podpořte detoxikaci vhodným stravovacím režimem – pokud si zadáte do vyhledávače „protiplísňová dieta“, najdete řadu doporučení.
Nohám dopřejte 2-3 týdně koupel v sodě bikarboně a aplikujte osvědčené přírodní prostředky pro zevní ošetření kůže a nehtů – např. s přídavkem tea tree oleje. Tímto je třeba pravidelně dezinfikovat i obuv a ponožky, ve kterých zárodky plísní také přetrvávají.

Přejeme brzké zlepšení. 

Poradna