Dobrý den. Před 3 lety jsem prodělal boreliozu. Měl jsem velké bolesti hlavy a zvýšený krevní tlak, včetně pocitů úzkosti. Od té doby beru léky na hypertenzi. Před 2 týdny jsem byl na 3 dávce očkování Pfizer. Již několikátý den mám vyšší tlak 140/90 a bolí mě hlava, včetně rozostřeného zraku. Začalo to asi 10 dnů po očkování. Nevím, jestli to může mít nějakou souvislost. Můžete mi poradit? Děkuji.

Dobrý den, vzhledem k tomu, že S-protein, který se začne v těle tvořit po očkování, ovlivňuje ACE2 receptory, které se podílí na regulaci krevního tlaku, souvislost tam pravděpodobně bude. Stejně tak se ukazuje, že v době, kdy je kapacita imunitního systému ve větší míře zaměřena na práci s vpravenými antigeny, hůře stíhá monitorovat některé z chronických infekcí – tj. např. borelie nebo i herpetické viry a ty pak mají tendenci této situace využít.
Pokud byste měl zájem o detoxikaci – doporučuji navštívit poradce v okolí vašeho bydliště nebo využít některého z našich poradenských centrem. Tento předpoklad by se ověřit a byla by vám navržena detoxikační sada – buď na vyladění imunity po očkování, nebo na práci s boreliózou nebo na kardiovaskulární aparát. Pokud bych mohla navrhnout něco rychle akutně volila bych kombinaci – Imun (imunitní systém – včetně informace o boreliích), Deimun Aktiv COR (přípravek na vyloučení adjuvans a reziduí očkování), Cranium (mozek – centrální nervový systém), na kardiovaskulární systém komplex Veron, ale ten bych nenasazovala současně s prvními třemi, ale přiřadila bych ho např. za 7-10 dní.

Hezké dny.

Poradna