Dobrý den, několik let mě bolí klouby, kolena, ramena.. ortopedi ani revmatologové zatím nenašli příčinu, všechny výsledky ok... Nedávno jsem byla nemocná, měla jsem vysoké hodnoty CRP a byla mi nasazena ATB. No a po nich mě přestala bolet kolena. Znamená to, že je infekce i v kloubech? Je možné toto přeléčit i vaší cestou či jsou třeba další ATB? Děkuji za odpověď, Anežka

Dobrý den,

děkujeme za váš zájem o naši terapii. Celá řady infekcí je v těle ukryta ve formě „infekčních ložisek“, což je formát imunitou velmi špatně detekovatelný a tím pádem se nenachází ani konkrétní protilátky na různé patogeny, ačkoliv skrytě přítomné jsou. V rámci našich poradenských center, nebo u poradce v místě vašeho bydliště, můžete zkontrolovat při konzultaci, zda některá z infekcí napadající pohybový aparát je přítomná – nejen borelie, ale např. i streptokok. Pro pochopení širších souvislostí doporučujeme nahlédnout do knihy Marie Vilánkové – Léčba informací.
To, co popisujete vypadá na kumulaci částečně zlikvidovaných patogenů (imunokomplexy), které se ukládají mimo jiné právě do kloubů. V takovém případě se vede detoxikace trochu jiným způsobem – pracuje se s imunitou, uvolňují se detoxikační cesty – lymfatický systém, játra a ledviny a vyvádí se zbytkové frakce imunokomplexů a jiných antigenů z tkání. V naší praxi nepoužíváme termín „zaléčit“, ale detoxikujeme – tj. uvolňujeme a odstraňujeme rušivé vlivy, které v organismu dělají potíže.
Doporučujeme tedy osobní konzultaci, nicméně můžeme dle zkušeností z praxe navrhnout startovací sadu – Activ-Col – probiotika a imunita ve střevech (po ATB), Deuron – podpora vylučování a IK Mix (imunokomplexy).

Krásné dny, tým Joalis

Poradna