Dobrý den, před dvěma lety mi diagnostikovali jizvovou alopecii. Léčili mě kortikody a zhruba po roce se mi výrazně zhoršila pokožka na obličeji, je suchá, olupuje se. Přidala se kopřivka a svědění - zejména na krku. Před čtyřmi měsíci mi zjistili intoleranci na kravské mléko (je mi z něj špatně od žaludku) a před měsícem ještě histaminovou intoleranci. Beru nejrůznější vitamíny, zkoušela jsem i léčitele... Prosím, jestli na mé obtíže něco máte, tak mi poraďte... Děkuji moc, Jitka

Dobrý den, v případě autoimunitních onemocnění se při setkání se terapeutem informační medicíny snažíme dojít zjištění příčin – proč imunitní buňky nepracují správně, proč nastávají chyby a dle vašeho dotazu, proč se nabalují další potíže. Z tohoto důvodu by bylo velice doporučujeme najít si terapeuta, ať už v místě vašeho bydliště, nebo v našich centrech, a projít systematickou detoxikační terapii. Pravděpodobně půjde o kombinaci psychosomatické a mikrobiální nebo jiné toxické složky a bude třeba postupně ladit celý systém zpět blíže do pásma zdraví.

Ohledně stravování – v případě jakéhokoliv autoimunitního onemocnění, je velice prospěšné, pokud se dodržuje nejen bezmléčná, ale i bezlepková strava – obsahuje typy bílkovin, které podporují imunopatologické reakce. V případě histaminové intolerance doporučujeme k náhledu tento web - autorka se velice pěkně tématu mnoho let věnuje.

Prosíme také o přenastavení vašeho postoje k uzdravení – nejde o to zkoušet toho nebo onoho léčitele a tu nebo onu terapii, jde o to sama sebe uzdravovat, sama pracovat se svými emocemi a na cestě sbírat zkušenosti a pro urychlení procesu si pomáhat funkčními prostředky, kterými produkty Joalis jsou. Pro zahájení detoxikačního procesu navrhujeme kombinaci Emoce, VelienDren a Imun a další již pod vedením poradce.

Hezké dny, tým Joalis

Poradna