Dobrý den, mám prosbu. Mého malého syna trápí zhruba od 3 měsíců ekzém, suchá někdy až do krve rozpraskaná pokožka. Škrábe se, je z toho nevrlý a také trpí častými průduškovými onemocněními. Přitom je stále kojen (je mu 1,5 roku). Mažu ho přípravky z lékárny, od doktorky často dostáváme na kašel antibiotika. Mám ale pocit, že situace se spíše horší… Poradíte mi, co mám dělat?

Předem moc děkuji. Jana, 30 let

***

Dobrý den,

u dětí do tří let je potřeba podívat se na toxickou zátěž i u Vás, tím spíše, že synka kojíte. Často se toxická zátěž přesouvá z matky na dítě.

Velmi vhodné je také upravit stravu – většina dětí s ekzémem reaguje pozitivně na vysazení mléčných výrobků, dále samozřejmě dávat co nejméně cukru, neboť ten překyseluje organismus a to nesvědčí nikomu (nejen dětem). Abych mohla přesně určit vhodné preparáty pro vás a vašeho synka, byla by nejlepší osobní konzultace, nicméně z praxe vím, že výborně funguje do první kúry nasadit Joalis Anaerg (navozuje normální stav imunitního systému), dále Joalis Imun (rovněž podpůrný preparát pro normální funkci imunitního sytému) a Joalis Embrion (přispívá k normální činnosti střeva, zbavuje ho toxinů). Preparáty aplikujte synkovi na pokožku, ideálně na bříško, či předloktí, v dávce 1x denně 4 kapky. Pročtěte informace uvedené na obalu.

Tuto kúru podávejte synkovi po dobu 6 týdnů. Ekzémy mají také často příčinu ve střevech zanesených toxiny. Doporučuji Vám po vybrání znovu napsat s popisem stavu a dle něj dokončíme detoxikaci.

Dle Čínského pentagramu souvisí kůže s dýchacím systémem. U syna se projevují průdušková onemocnění a předpokládám, že bývá často i zahleněný a má nepravidelnou stolici. Tato kombinace potíží je velmi častá, vzájemně se střídají a maminky v dobré víře neustále řeší dýchací systém. Potíže však neustávají, dokud se neupraví stav trávící soustavy. Svou roli mohou hrát i často užívaná antibiotika, popř. očkování.

Přeji hodně úspěchů a zdraví!

Poradna