Dobrý den, před dvěma měsíci jsem měla klíště, objevil se typický flek, bolela mě hlava a byla jsem unavená. Po potvrzení boreliózy z krevních testů jsem dostala antibiotika na tři týdny. Ve vaší nabídce jsem našla výrobek Spirobor, ale nevím, jestli ho užívat ještě s nějakým jiným nebo stačí samostatně a jak dlouho.
Často jsme s rodinou v přírodě. Je možné Spirobor užívat i preventivně? Ochrání nás před boreliózou i klíšťovou encefalitidou? Děkuji moc, Kamila

Dobrý den, děkuji za dotaz. Léčba antibiotiky je na místě, i když dojde k narušení střevního mikrobiomu a také možnému uložení reziduí z antibiotik. Doporučuji k obnově mikrobiomu použít přípravek Joalis Activ-Col a vybrat celé balení. Pro odstranění reziduí vám doporučím preparát Joalis Imun, který napomůže k jejich vyloučení z organismu.
Podle potíží u vás infekce napadla nervový systém doporučuji tedy doplnit o preparát Joalis MiHerb. Jde o komplexní detoxikaci centrálního nervového systému, který řídí celý organismus a toxiny v něm ovlivňují prakticky vše – od imunity, hormonálního systému, řízení pohybu, vnitřních orgánů, přes periferní a vegetativní nervový systém. Také ovlivňují spánek, psychiku, mentální funkce. Není dobré riskovat uložení borelií nebo boreliových toxinů ani do nervového systému ani kamkoli jinam.

Výše jsem již zmínila Imun, který má široký záběr a je jeden z nejdůležitějších přípravků ze sortimentu Joalis. Je zaměřen na celkové zlepšení a normalizaci imunity, její přirozené posílení pomocí detoxikace příslušných anatomických struktur. Je vhodné jej použít prakticky u jakéhokoliv zdravotního problému, časté nemocnosti, oslabené imunitě, nenadálému zdravotnímu problému atd.

Joalis Spirobor je zaměřen na kmen bakterií Spirochaetes tedy obsahuje i rody borelie. Kmen bakterií Spirochaetes v sobě nese princip destrukce a stojí za mnoha zdravotními problémy. V detoxikační praxi je to zásadní toxin, který ničí nervový systém, imunitu, spouští autoimunitu, negativně ovlivňuje psychiku, mnohdy napadá vazivo – častým projevem jsou problémy v pohybovém systému.

Doporučuji vám tuto kúru:

  • Spirobor – 2×denně 10 kapek
  • Imun – 2×denně 10 kapek
  • MiHerb – 2×denně 1tabletu.

Klíšťová encefalitida je virové onemocnění. Využíváme přípravek Joalis FSME – ten je zaměřen na viry přenášené klíšťaty a krev sajícím hmyzem (komáři, ovádi). Tyto viry napadají nervový systém, způsobují zánět mozku, míchy, nervů a jejich obalů. Projevují se jako bolesti hlavy, necitlivost, nespavost, změny nálad, únava, poruchy soustředění… Nemoc má chřipkové příznaky, často s horečkou.

Spirobor tedy cílí na bakteriální infekci a FSME na virovou, jedná se o dva různé přípravky s rozdílným zaměřením. Přípravky se nedají použít jako prevence v pravém slova smyslu – tedy budu užívat přípravky a nebudu mít boreliózu, klíšťovou encefalitidu a podobné nemoci.

Přípravky je vhodné používat pro rychlejší navedení imunitního systému na uvedené infekce. To znamená, pokud se často pohybujete v přírodě, užívejte celou dobu níže uvedené přípravky a imunitní systém rychleji rozpozná tyto infekce a spustí potřebné procesy pro jejich likvidaci.

Ještě zmíním přípravek Joalis ArtiDren, který je zaměřen na kloubní systém, struktury a buňky kloubů a celého kloubního systému

Vhodné kombinace:

  • Mívám potíže s klouby – Spirobor + Imun + ArtiDren (popř. i FSME)
  • Mívám potíže nervového charakteru – Spirobor + Imun + MiHerb (popř. i FSME)
  • Pro rychlé navedení imunitního systému – základ – Imun + Spirobor + FSME
  • Pro rychlé navedení imunitního systému – komplexně – Imun + Spirobor + FSME + MiHerb +ArtiDren

Přeji brzké uzdravení a všem čtenářům dny bez otravného hmyzu i roztočů! Tým Joalis

Poradna