Dobrý den,

obracím se na vás s dotazem. Doma je nás celkem pět, máme tři školou povinné děti. Ty jsou tedy nyní také doma. My s manželem máme oba home office. Děti mají hromadu školních povinností, do toho práce, péče o domácnost, atd.  Je to pro mě poměrně náročné. Navíc jsme spolu 24 hodin pohromadě a nejsme na to zvyklí.

Jsme všichni zdraví i dál pracujeme, tak si vlastně nemám na co stěžovat…. Přesto mi tato situace přerůstá přes hlavu a mám pocit, že už nemůžu. Preventivně bereme všichni Imun a Gripin. Psychika nám už hapruje - oba s manželem ztrácíme trpělivost, častěji křičíme na děti. Hlavně já jsem podrážděná a vyjíždím na všechny. Přitom vím, že je to hlavně o ponorce a o tom jak na nás celá situace působí. Dcera je v citlivém věku, jde do puberty a nerada bych jí nějak neublížila.

Já již několik dní špatně usínám, manžel se zase často budí a mívá pesimistické názory, to dříve nemíval. Podniká a cítí zodpovědnost za své zaměstnance. 
Co byste nám doporučila na „přežití“ současného stavu na psychiku?  Máme pokračovat i v užívání Imunu a Gripinu? Předem moc děkuji za odpověď,
Klára S.

Dobrý den,

děkuji vám za otevřený dotaz. Věřte, že nyní není ojedinělý - je mnoho rodin, které prožívají podobnou situaci jako vy.  Je to opravdu náročné pro všechny.

Musíme rozklíčovat, co se vlastně ve vaší rodině děje a co je tím, co vás dostává do psychické nepohody.

Začnu manželem, u něj je jasné, že má obavy a starosti o své zaměstnance, cítí za ně zodpovědnost, to je pochopitelné.  Snížená psychická odolnost z jakéhokoli důvodu, má za následek také snížení imunity a to v současné pandemii není dobře. Manželovi bych doporučila užívat přípravky Joalis Imun a Gripin a přidat také Depren a Streson. Kombinace Depren a Streson, by měla pomoci lépe toto období překonat po psychické stránce. Streson je přípravek, který s oblibou nejen já, ale i kolegové využívají při zvýšeném stresu u svých klientů. Depren by měl pomoci s hlubšími potížemi. Zlepšení by mělo nastat během několika dní maximálně do 2 týdnů, pokud ne, je na zváženou návštěva lékaře.

Někdy jsou v životě situace, kdy přírodní přípravky nestačí a je třeba využít západní medicínu.

Nikdo nevíme, jak dlouho bude tento stav trvat, ani co bude následovat. To znamená, jak dlouho bude pro manžela trvat doba nejistot. Bylo by vhodné kúru doplnit také o přípravek Magne B6, který organismu také pomůže.

Co se týká vás. Jak se podívat na vaše obtíže a jak jim rozumět? Jedna věc je časová náročnost situace - tedy zodpovědně pracovat a odvádět očekávané výsledky. Nemůžete se plně soustředit na práci, nelze zcela vypnout, protože víte, že děti jsou doma a potřebují vás. 

Druhá věc je, že možná cítíte bezmoc.  Ne, každé podráždění a vztek je o skutečném vzteku, často je to o jiné emoci, která se za vztekem skrývá, například strach a bezmoc.

U vás doporučuji přípravek Joalis Emoce, jsou v něm „ukryté“ veškeré emoce. K tomu bych přidala ještě Streson a také zopakovat sadu Imun a Gripin – poslední dva zopakujte i u dětí.

Celkově byste se měla během několika dní cítit lépe. S mužem můžete oba Streson užívat 3 – 5 x denně po 8 kapkách.  

Tyto dny nám dají i mnohé pozitivní a mnoho nás naučí.

Přeji vám klidné dny a brzké zlepšení!

Poradna