Dobrý den,

 chtěla bych se s vámi poradit ohledně alergií a kožních potíží u sebe a syna, kterému je 10 let. Každý rok na jaře, většinou od května, začínáme mít problémy. Synovi červenají oči a často během dne kýchá, dá se říct, že má v průběhu celého dne vodovou rýmu. Letos se u něj poprvé v zimě objevil ekzém a to na rukou. Možná to souvisí se střevní virózou, kterou prodělal v prosinci a zhruba dva týdny potom se ekzém objevil, desinfekce, kterou nyní používáme, to samozřejmě ještě zhoršuje.

U mne jsou potíže podobné. Také často kýchám, pálí mě oči, obtěžuje mě celodenní rýma. Když se mi to zhorší, bývám hodně unavená. Chodím do práce a během dne často používám desinfekci a téměř celý den mám roušku. Mám velmi vysušenou kůži na rukou a v oblasti pod rouškou je má pleť zarudlá a svědí, až pálí. Budu moc ráda, když nám něco doporučíte.

Děkuji moc, Jana

Dobrý den,

každý měsíc přichází několik velmi podobných dotazů a tak věřím, že má doporučení pomohou co nejvíce lidem. Záměrně vždy vybírám dotazy vztažené k dané roční době, času a situaci, ve které se právě nacházíme.

I po odeznění jarních alergií bych vám oběma doporučila pokračovat v detoxikaci. Ne opakovat stejné přípravky, ale podívat se na fungování těla komplexně, holisticky, tedy pohledem, který nabízí Čínská medicína. Můžete k tomu využít publikaci Abeceda detoxikace od autora Vladimíra Jelínka, která souvislosti srozumitelně vysvětluje a napomáhá správnému výběru přípravků – kúr. Nejoptimálnější je obrátit se na certifikovaného poradce, který se informační medicínou zabývá.

Jarní alergie již udeřily a díky suchému počasí a častému užívání dezinfekce a roušek se mohou potíže projevovat trochu odlišně, než jiné roky. Plno lidí má kožní potíže způsobené používáním dezinfekce, roušek a dalších ochranných pomůcek.

Mohou za tím být dvě příčiny:

1. Primární – kůže - pokud se kožní problém objeví přímo na rukou, jedná se o narušený kožní film a je na místě nasadit doplněk stravy Joalis Ekzex a zároveň popřemýšlet, jak je možné ruce ochránit, čím je ošetřit. Přípravek Ekzex udělá dobře i pleti, která nemůže pod rouškou volně dýchat, a náš vydechovaný vzduch může také působit toxicky.

2. Sekundárně -  respirační systém - kožní potíže v důsledku vyššího zatížení respiračního systému. Kde se vzalo? Kromě nám známých příčin nadýchaná dezinfekce, která je nyní na každém kroku. Pod rouškou se nám také hůře dýchá.  Respirační systém byl zatížený, zvládal, a tudíž se nijak neprojevoval. Díky častému používání roušky se nám špatně dýchá a výměna kyslíku je nedostatečná. Zatížení respiračního systému se může mimo jiné projevit zhoršením kůže a to kdekoli. Proto bych přidala ještě přípravek Joalis RespiDren. Poté by se kůže měla zlepšit.

Pro „běžný“ projev alergií bych vám i synovi doporučila Joalis Anaerg a LiverDren. Pro letošní jaro, které je v mnoha směrech atypické, bych doplnila ještě výše zmíněné přípravky Ekzex a RespiDren.

Anaerg můžete užívat i 3x denně. Po jeho dobrání můžete zakoupit a pokračovat i nadále. Ostatní přípravky bych po dobrání pozměnila. Kúru užívejte spolu se synem, věřím, že vám bude oběma brzy lépe.

Přeji brzkou úlevu!

Poradna