Dobrý den,

obracím se na vás s prosbou o radu ohledně několikaletého problému, který mě trápí každé léto. O prázdninách, jakmile se začnu koupat – je jedno jestli v bazénu nebo v přírodě, vždy se mi objeví gynekologický výtok. Trvá s krátkými přestávkami celou letní sezónu. Poprvé jsem se s výtokem setkala asi před 9 lety a od té doby na ně trpím. Občas se výtok objeví i v jiném ročním období, ale nejčastěji v létě. Byla jsem s tím několikrát u lékaře, vždy dostanu tablety na zavádění a zevně masti. Jenže po pár dnech se problém vrátí. Mám pocit, že výtok je dvojí, protože ne vždy stejně vypadá nebo se stejně chová. Potíže jsou pro mě velmi obtěžující a nevím, co dělat. Prosím o radu, jaké přípravky použít. Moc bych si přála se toho zbavit jednou pro vždy.

Děkuji moc, Lucie

Dobrý den,

gynekologické výtoky mohou mít více příčin. Protože je léto, doba kdy vás problémy trápí nejvíce, poradím vám kombinaci přípravků, kterou můžete začít užívat ihned. Doporučuji však následně vyhledat terapeuta, který najde souvislosti a příčinu vašich problémů.

Fakt, že se vám potíže objevují pravidelně každý rok, ukazuje na mikrobiální ložiska a rozhašené poševní prostředí. Zmíněná ložiska mohou být v ledvinovém nebo jaterním okruhu. I střeva mohou hrát nezanedbatelnou roli.

Měli bychom si položit otázku, jak a proč koupání ovlivňuje výtoky – co je příčinou oslabení orgánů. Odhaduji dvě možné příčiny:

  • Na vině je poševní prostředí - vadí hlavně kvalita vody, mokré plavky. Poševní prostředí je vždy velmi důležité, na jeho stav mají vliv játra a jaterní energie. Pokud víte, že jste prodělala jaterní onemocnění, že máte další projevy zatíženého jaterního okruhu (popis oslabení jednotlivých orgánů si můžete prostudovat např. v knize Abeceda detoxikace od Vladimíra Jelínka) pak použijte přípravek Joalis LiverDren nebo tablety LiHerb.
  • Na vině je oslabení ledvin, močových cest – vadí hlavně studená voda, stačí i postávání ve vodě. V takovém případě jde o dlouhodobé zatížení ledvinového okruhu a je na místě přípravek Joalis UrinoDren či tablety Urherb.

Ke zjištění, proč jsou tyto okruhy zatížené, se doporučuji obrátit na certifikovaného poradce Joalis.

Nevíme, o jaký druh infekce se jedná a může to být také kombinace několika dohromady. Proto bych vám doporučila také přípravek Joalis Fluorex, který je zaměřen na opakované gynekologické mykózy. Další velmi vhodný přípravek na ženské zdraví je Joalis GynoDren, který má pozitivní vliv na gynekologické zdraví.

Tyto 2 přípravky (Fluorex a GynoDren) doplňte o dva výše uvedené LiverDren (či LiHerb), a UrinoDren (či UrHerb).

Využívejte celé balení dle návodu a informací na obalu. Po dobrání doporučuji návštěvu poradce pro zvolení dalšího vhodného postupu.

Krásné letní dny přeji.

Více informací najdete na webu www.joalis.cz.

   

Poradna