Dobrý den, 

jsem maminkou dvou školou povinných dětí a ráda bych se s Vámi poradila. Dcera jde již do 4. třídy a syn se stal prvňáčkem. Každé dítě je jiné, ale oba mají potíže s adaptací v novém prostředí. Dcera bývá od malinka častěji nemocná a je citlivá, dá se říct až přecitlivělá. Je pečlivá a ctižádostivá a zároveň velmi špatně snáší, když se jí něco nepovede. Už i ve školce mívala trému a teď ve škole se stupňuje. Bojí se, že se jí věci nepovedou.  Po tolika volných měsících se jí do školy vůbec nechce, začala si stěžovat na bolesti bříška. Nic na ní nepozoruji a žádné jiné potíže nemá. Všimla jsem si, že bolest břicha zmiňuje vždy, když se mluví o škole.

Syn je jiného ražení.  Do školy se těšil. Vždy, když se na něco těší, začne běhat na malou, a to velmi často. Nejen ten den, ale už několik dní předtím.  Časté močení přichází, i když má obavy, vlastně při každém větším emočním rozrušení všemi směry. Byli jsme na vyšetření ledvin, ale žádné problémy se neprokázaly. Lékařsky je v pořádku.

Ráda bych jim nějak pomohla, ale nevím jak. Ta bezmoc, že jim neumím pomoci, se na mně už také podepisuje. Občas ztratím trpělivost a rozčílím se v nejméně vhodnou chvíli a tím pro ně celou situaci ještě zhorším. Pak si to vyčítám, večer brečím a nespím.Moc děkuji, Petra

Dobrý den,

obě děti mají podobné příčiny, jen projevy jsou u každého jiné. Dcera je starší, je prvorozená. Tyto děti bývají mnohem častěji nemocné, ale i více zodpovědné a citlivé. Předpokládám, že dcera má nebo by měla veškerá vyšetření ohledně bolestí bříška také negativní.

Syn je mladší, tyto děti bývají větší pohodáři a jsou zdravější.  Příčin přecitlivělosti u syna může být více například očkování, antibiotika, ale i případné potíže v těhotenství, při porodu atd.  Odhalit příčinu by vám pomohl náš poradce informační medicíny.

Podle popisu a zkušeností z praxe je třeba u obou dětí zaměřit pozornost na vegetativní nervový systém. Ten silou vůle neovlivníme. Nervový systém pak reaguje na emoční a stresové podněty různými fyzickými projevy a často jsou to právě vámi popsané potíže. To znamená, že u obou dětí bych vám doporučila doplněk stravy Joalis Vegeton.

Je také potřebné snížit stres a emoční rozrušení -  proto u dcery doplňte o přípravek Joalis Streson. Tím snížíme reakce těla na stresové podněty a napětí, které jí škola a podobné situace vyvolávají.

U syna bych doplnila o přípravek Joalis Emoce. U něj potřebujeme snížit emoční vzruchy.

U obou dětí stojí za těmito reakcemi nějaká příčina, tak jak jsem se již zmínila a tu doporučuji ve spolupráci s terapeutem najít a odstranit.

Prvotní příčina nezmizí a tak by se potíže mohly později objevit znovu. Doporučené přípravky jim teď hodně usnadní nadcházející období. A přinesou také ještě jedno pozitivum a to, že se neoslabí imunitní systém vlivem emocí a stresu a bude je tak chránit i před různými infekcemi, atd. Je dobré psychiku v souvislosti s imunitou nepodcenit, tím spíše v této době.

A teď k vám - neobviňujte se, že se rozčílíte. Zcela určitě děláte to nejlepší, co v danou chvíli můžete a kdybyste to uměla jinak a lépe, uděláte to.

Znám to velmi dobře, dlouho mi trvalo, než jsem si uvědomila, že když jsem bezmocná a nevím jak pomoci, jak něco změnit, tak křičím, rozčiluji se….

Nejste špatná máma, jste v tu chvíli bezmocná máma, která neumí pomoci svým dětem a to ji bolí.  Věřte, že takových je nás hodně (moje děti jsou dávno dospělé, ale hláškám z té doby se společně smějeme ještě dnes). Pro vaše zklidnění můžeme využít přípravky, které jsme dali dětem – tedy Joalis Emoce a Joalis Streson. Pokud jsou vaše obtíže jen ve spojení s problémy dětí, nic dalšího přidávat nemusíme. Pokud vnímáte rozladění i v souvislosti s menstruací, přidejte i Joalis Regular.

Užívání:

Dětem natírat na vnitřní stranu předloktí:

Dcera - Joalis Streson – 2 x denně 7 kapek, Joalis Vegeton – 1 x denně 7 kapek.

Syn- Joalis Emoce – 2 x denně 7 kapek, Joalis Vegeton – 1 x 7 kapek.

Vy oba přípravky 2 x denně 10 kapek.

Všichni po dobu 2 měsíců a po dobrání nebo již v průběhu doporučuji další postup zkonzultovat s poradcem.

Přeji šťastný, klidný a zdravý nový školní rok!

Více informací najdete na webu www.joalis.cz.

Poradna