Dobrý den,

trápí mě nespavost. Před 5 lety jsem byl totálně „rozsekaný“ psychicky. Měl jsem velké stresy, od té doby na sobě pracuji a je to střídavě lepší a horší. Co mě trápí, je spánek. Přestože jsem unavený, nemohu usnout a spánek je lehký a budím se, ráno jsem unavený a nejsem moc schopen normálně fungovat. Teď asi měsíc se mi spánek zase mnohem zhoršil, aniž bych pocítil nárůst stresu. Dělám různá uvolňující cvičení, naučil jsem se pomáhat si různými technikami, ale teď nefungují.

 … Na Vaše dotazy doplňuji:

Nemyslím si, že je to přímo spojené se současnou situací, máme méně práce, ale nějaká naštěstí je.

Když jdu spát, nemyslím, co se dělo ten den, jdu si lehnout se strachem, že neusnu.

Vybavuji si, že před 5 lety, když jsem usínal, probral mě zvuk fénu mé ženy. Od té doby jsem jej nemohl slyšet, vždy mě rozhodil. Teď mi zase vadí.

V dětství jsem nesnášel, když mi naši řekli, ať si jdu lehnout, že je druhý den škola. Pak jsem také nemohl usnout. Měl jsem velký problém s koktáním a spolužáci se mi posmívali. Bál jsem se to rodičům říct.

Uvědomuji si, že ve stresu tělo fyzicky reaguje a někdy vnímám i úplněk nebo jiné změny. Paměť, soustředění, to je dobré, bolesti hlavy nemívám, jen zřídka. Ve stresu občas průjem nebo bolesti žaludku. Jiné potíže ne, ani nebývám nemocný.

Co se týká emocí, často pociťuji strach, hlavně, že zase neusnu. Co se týká vzteku, tak ten dusím v sobě a to už právě od dětství. Neuměl jsem a vlastně pořád neumím se slovně bránit. Snad jsou odpovědi srozumitelné. Předem děkuji za pomoc J. Š.

Dobrý den,

děkuji za dotaz i doplnění odpovědí.

Přesto, že současná celková situace vás vědomě nezasahuje, ovlivňuje vaše podvědomí a nevědomí. Troufnu si říct, že ovlivňuje nějakým způsobem téměř každého. Odstranění nespavosti nebude ze dne na den, chvíli to potrvá. Dotazy, které jsem vám poslala pro upřesnění, jsem chtěla „rozklíčovat“ příčiny nespavosti. Příčina „ neleží“ jen na povrchu ani neodpovídá jen primárnímu zatížení orgánu, který by mohl nespavost způsobovat.

Ukázal se nám vzorec, který musíme vzít v potaz, a bude třeba odstranění nespavosti rozdělit na více fází.

Tou 1. fází tedy kúrou, potřebujeme docílit, co nejrychlejšího zlepšení. Toto zlepšení, by ale časem pod vlivem nějaké jiné odchylky zase ustalo. Tak jak se vám to děje těch 5 let. Odchylkou může být cokoli, např. infekce, větší míra stresu, nedostatek výživových látek atd.

Ta 2. fáze půjde již ke kořenům, které jsou ukryty v dětství…

Jako 1. kúru vám doporučuji přípravek Joalis Emoce – dominantní dle vašeho popisu jsou 2 emoce a to strach a agrese (nedostatek obranné tudíž ochranné agrese). Obě emoce je potřeba umět používat. Strach je v určitých situacích potřebný a je na místě. Stejně tak je potřebná a zdravá agrese, která nás chrání. Pokud uvízneme ve strachu dlouhodobě, naše veškeré konání je pod vlivem strachu a náš život se ubírá jiným směrem a nevíme jak z toho ven. To samé platí, když dlouhodobě nesprávně používáme agresi, respektive ve vašem případě nepoužíváte obrannou/ochrannou agresi.  Přípravek Joalis Emoce ovlivňuje negativní emocionální programy.

Joalis EmoDren ovlivňuje limbický systém, chování, emoce a paměť. Právě limbický systém má vliv na náš emoční svět.

Joalis Vegeton  má příznivý účinek na vegetativní nervový systém tedy na nervstvo, které silou vůle neovlivníme. To jsou reakce vašeho těla na stresové podněty.

Jako 2. kúru bych vám doporučila přípravek Joalis Nodegen. Ten otevírá psychocysty, tedy opouzdřené, potlačené emoce, negativní zážitky z našeho života od prenatálního období až do dnešního.

Nodegen spojuje cca 11 různých oblastí našeho života. Některé se nás týkají více, jiné méně nebo vůbec.

Tento přípravek bych vám doporučila samotný. Půjde již ke kořenům vašich potíží. Po jeho vybrání by byla ideální návštěva našeho poradce, který by testem na Salvii zjistil a překontroloval jednotlivé oblasti a popř. doporučil zbývající samostatnou kapitolu - oblast, kde ještě zůstává schovaná nějaká psychocysta.

Toto testování je zároveň kontrolou a odhalením problémových oblastí, které se mohou týkat i dalších skrytých vzorců. Jejich odstranění má obrovský význam v posunu kvality života ať emocionální nebo somatické. Využívám u všech klientů, kteří jsou nakloněni s touto oblastí podrobně se zabývat.

Jakákoli terapie, psychoterapie apod. probíhá po té mnohem snáz s neobyčejnými výsledky.

Přeji brzké zlepšení a pozitivní trvalé změny nejen v oblasti spánku.

Poradna