Dobrý den,

mám dotaz a prosbu o pomoc.  Mám už půl roku problém s kůží na rukou. Nejenže je kůže na dlaních velmi suchá, ale začíná i praskat až do krve a bolí. Hřbety rukou mám také suché a velmi červené, kůže spíše pálí, než svědí, jak kdy. Ruce jsou zasažené po zápěstí. Napadlo mě, jestli to není od častého používání dezinfekce.

Kůži mám všeobecně sušší, ale takto jsem nikdy netrpěla. Jsem lehký alergik, v dětství jsem měla problém s kontaktní alergií.

Děkuji moc, Anna

Dobrý den,

nejste sama, kdo má tento problém, postiženi jsou nyní i lidé, kteří netrpí žádnými alergiemi ani nikdy nemívali kožní potíže. Čelíme nyní hned dvěma nepříznivým vlivům -  častému  používání dezinfekce a zimě, mrazu. Tyto dva faktory výrazně ovlivňují povrch kůže. Mikrobiální film pokožky slouží za normálních podmínek také jako ochrana. Časté mytí rukou a používání dezinfekcí film odstraní a kůže ztrácí svou přirozenou ochrannou vrstvu.

Současná opatření nás tedy na jednu stranu chrání a na druhou pokožce příliš neprospívají. Teď v zimě, bychom také měli volit vhodné krémy na ruce. Do zimního počasí se hodí hutnější krémy, které pokožku ochrání. Jemné hydratační si nechte spíše na ošetření doma, kdy pokožku vyživí, ale nechají ji volně dýchat.

Jaké přípravky Joalis použít? Vhodný je přípravek Ekzex (pro děti je varianta Bambi Cutis). Ten bude odvádět poškozující toxiny ze všech vrstev kůže. Pohledem Čínské medicíny zařazujeme kůži pod okruh plic. Vhodné je tedy doplnit o přípravek RespiDren, z dětské řady o Bambi Bronchi, popř. Bambi Laryng.

Kromě poškozeného ochranného filmu kůže jde také o zátěž chemickými látkami, toxiny ze životního prostředí, které mají usnadněny vstup, díky narušenému ochrannému filmu kůže. Doplnila bych kúru o přípravek MindDren, který pomáhá uvolňovat a odstraňovat chemické látky, toxiny ze životního prostředí a další anorganické látky poškozující naše zdraví.

Posledním doplňujícím přípravkem je doplněk stravy na lymfatický systém, který pomůže odvézt toxiny z těla ven. S lymfatickým systémem pracujeme v poradně velmi často. Základním přípravkem je Lymfatex, případně LmanDren – speciálně zaměřený na ruce. Výběr přípravku nechám na vás. Pokud máte dostatek pohybu (ten lymfatický systém potřebuje), použijte rovnou přípravek LmanDren. Zajistí odvedení toxických látek lymfou z rukou a dál si organizmus poradí. Pokud máte pohybu méně, případně vám otékají nohy, ruce, cítíte se unavená a „těžká“ použijte Joalis Lymfatex.

Ještě jeden důležitý faktor a to je stres. Proto KDYKOLI DOPLŇTE kúru o jeden z těchto přípravků Joalis Streson, Emoce nebo Depren.

Když si to shrneme:

Joalis Ekzex (Joalis Bambi Cutis), RespiDren (Bronchi / Laryng), MindDren a doplnit o Lymfatex nebo LmanDren. Dle potřeby doplnit o Streson / Emoce / Depren.

Začněte užívat 5 dní 1 x denně 10 kapek a poté zvyšte dávkování na 2 x denně 10 kapek.

Nezapomínejte na dobrý pitný režim. Zároveň kůži ošetřujte vhodným krémem či mastí, tak jak máte vyzkoušené.

Přeji brzkou úlevu!

Poradna