Dobrý den, obracím se na Vás se zdravotními obtížemi, které trvají již téměř rok. Vloni v létě jsme s manželem prodělali salmonelu. Manžel měl 5 dnů průjem a teploty, mně bylo špatně od žaludku a trápilo mě velké nadýmání, průjem jsem měla asi 1 den. Manžel žádné potíže nemá, kromě občasných bolestí kloubů, které dříve také nemíval. Já od té doby trpím na nadýmání, občasné průjmy a už 2 x jsem měla zánět močových cest a pokaždé jsem dostala antibiotika. Dříve jsem bývala zdravá a plná energie. Teď jsem často unavená, bolí mě hlava a celkově se necítím fit. Mohla byste mi poradit jak se dát zase dohromady?

Mnohokrát děkuji, Jarka 53 let.

***

Dobrý den,

děkuji za dotaz. Problémy, které popisujete, mohou být následkem prodělané salmonelózy u vás obou. Salmonella je bakterie, která patří do skupiny enterobakterií. Ty se rychle množí, nevyžadují náročné podmínky na přežití a způsobují potíže nejen v trávicím traktu.

Je tedy nutné odstranit jak původní infekci, tak se také postarat o nápravu střevní dysbiózy. Infekce se v těle snaží rozmnožit a zároveň si hledá vhodná místa, kam by se skryla před imunitním systémem a jako úkryty používá oslabené tkáně. Tím vznikají dlouhodobé potíže, které se objevují nepravidelně a hlavně na odlišných místech s různými komplikacemi. Díky té rozmanitosti si pak často nepropojíme souvislost s původní infekcí a divíme se, co se nám děje.

Musíme jít po příčině, klouby, únava, záněty močových cest atd. jsou jen důsledky. Již před samotným proděláním infekce mohou být klouby či močové cesty a další tkáně oslabené a infekce jen spustí řetězovou reakci. Proto je nutné zaměřit se i na detoxikaci těchto míst.

Manžel si stěžuje „pouze“ na bolesti kloubů, zřejmě byl jeho zdravotní stav lepší než Váš, proto si myslím, že mu bude stačit jedna kúra. Doporučila bych mu kombinaci těchto preparátů Joalis: Enterobac a ColiDren (spojení vhodná k pročištění střev s důrazem na enterobakterie), ArtiDren, který se stejným způsobem postará o pročištění kloubů. Kúru bych doplnila bylinným čajem na ledviny a močové cesty pro snazší odvádění toxinů z organismu. Po třech týdnech bych přidala preparát Embrion, který pomůže k obnovení střevní mikroflóry.

U Vás doporučuji dvě kúry. Nejdříve Enterobac a ColiDren (stejné působení jako u manžela), UrinoDren (zaměří pozornost na ledviny a močové cesty) a po dvou týdnech přidejte Embrion. Můžete také doplnit bylinným čajem na ledviny a močové cesty. Enterobacu kapejte jen polovinu a druhou si přidejte ke druhé kúře, kterou doporučuji z těchto preparátů Imun, RespiDren, LiverDren, MiHerb, plus druhá polovina Enterobacu.

Tyto kúry jsou nastavené tak, aby nejen odbouraly potíže, které jste zmínila, ale také celkově posílily Váš zdravotní stav a imunitu Pa po jejich skončení byste se měla opět cítit dobře. Zároveň Vám doporučuji přečíst si knížku Abeceda detoxikace od Vladimíra Jelínka, kde najdete podrobné vysvětlení, jak funguje odstraňování toxinů z organismu, jaké jsou souvislosti mezi toxickým zatížením těla a zdravotními obtížemi a další cenné rady.

Přeji hodně úspěchů a zdraví!

Poradna