Dobrý den, je mi 42 let, mám dvě dospívající děti a celkem hodně práce. Před dvěma lety jsem 1. ledna skončila na pohotovosti, kde mi odoperovali slepé střevo. Předtím jsem žádné potíže nepozorovala ani jsem netrpěla na střevní virózy, zkrátka nic mi nebylo. Celý rok jsem pak byla bez jakýchkoli potíží. Přišel konec roku a začátkem ledna jsem měla stejné bolesti a potíže jako předchozí rok. Byla jsem 14 dní doma a problémy nakonec ustoupily, ale nevím, co je způsobilo. Byly úplně stejné, ale druhé slepé střevo určitě nemám...Ty stavy byly dost nepříjemné a začínám se obávat, co mě čeká letos. Mám velký stres v práci a doma musím také vše zvládnout převážně sama. Napadá Vás, jak bych mohla těmto stavům předejít? A co je způsobuje? Už teď se bojím, aby se to neopakovalo.

Děkuji za odpověď, Iva

***

Dobrý den,

myslím, že ve Vašem dotazu se „najde“ více žen (možná i mužů) a potíže, které se pravidelně hlásí v tomto období, se mohou lišit.

Máte pravdu, druhé slepé střevo to nebude. Pokud jste celý rok bez potíží, nic neděláte výrazně jinak, pak bude nejspíš na vině stres.

Ke konci listopadu máme všichni spoustu úkolů v práci, do toho se přidávají blížící se svátky a povinnosti s tím spojené. Potřebujeme uklidit, napéct, shánět dárky, všude na nás útočí reklamy a sílí v nás stres, že nestíháme. Klademe na sebe ještě větší požadavky než během celého roku. Tento nápor náš organismus často nevydrží a bují virózy, bolesti zad, hlavy a další obtíže. Souvislost se stresem nás často nenapadne.

Ve stresu organizmus potřebuje mnohem více vitaminů, minerálů i stopových prvků. Imunitní systém je oslaben a tento stav využijí chronické toxiny. Velmi často jsou potíže, které se objevují pouze v období vyšší zátěže a stresu, vázány na nervový systém – nejčastěji vegetativní, ale i enterální.

Dobrá rada: „Nestresuj se“ se snadno říká, ale hůře aplikuje v praxi. Je potřeba pomoci a „podržet“ organizmus při zvýšené zátěži. Pro „podržení“ psychiky bych Vám doporučila přírodní doplňky stravy StresonEmoce. Užívejte 2× denně 10 kapek, ve velkém vypětí si je berte častěji, jen snižte počet kapek.

Další dva přípravky jsou VegetonEnternal – ty pomohou se zmiňovanými bolestmi. Berte je rovněž 2× denně po 10 kapkách.

Tato kombinace přírodní péče Vám pomůže prožít konec roku v pohodě a s úsměvem a svátky pro Vás budou mít tu správnou atmosféru.

Poradna