Dobrý den, mám na vás prosbu. Už asi 8 let se potýkám s alergiemi; nejhorší je to na jaře, kdy kvetou břízy. Na konci léta mívám alergii na nějaké trávy, to mám i potvrzené. Předtím jsem nikdy žádné alergie neměla, ani jako dítě. Deset let bydlíme ve starém domě a v bytě se nám v několika místnostech objevuje plíseň. Stále se ji snažíme likvidovat, ale někdy to neuhlídáme. Kdysi mi někdo řekl, že mi škodí právě ty plísně. Mohly se u mě alergie projevit i díky tomu? Lze s tím něco udělat, a pokud ano, prosím o doporučení. Dcera (7 let) má ekzém, téměř pořád rýmu a bývá často unavená. Ekzém ji trápí nejvíce v zimě. Mívá také alergické projevy – takové ty klasické – kýchání, rýma, slzení očí.

Moc děkuji, Eva

***

Dobrý den,

souvislost alergií s plísněmi je více než pravděpodobná. Přítomnost plísní v prostředí, kde žijeme, náš zdravotní stav dříve či později ovlivní. Častým důsledkem bývá opakovaná nemocnost, zahlenění, alergické reakce na podněty, které dříve nevadily, ale může to být také únava, bolest hlavy, kožní potíže atd.

Toto zatížení dýchacích cest je podkladem a spouštěčem dalších reakcí organismu, třeba právě nezvyklé alergické reakce na trávy, pyly, ale i jiné alergeny. Organismus se postupně „zanáší“ toxiny, až je jednoho dne přestane zvládat a objeví se různé zdravotní potíže. Symptomy i reakce imunitního systému odpovídají alergické reakci, ale ta je vytvořena na podkladě předchozích toxinů. Pokud tyto toxiny odstraníme, je velká pravděpodobnost, že alergické reakce také zmizí. Stejný princip můžeme pozorovat například i u různých kožních reakcí, četnějších bolestí hlavy atd. Pokud alergiemi netrpíme od raného dětství, je velká šance potíže odstranit či výrazně zmenšit.

Dobré je, že píšete v předstihu, máme tedy čas věnovat se odstranění příčin. Jako první bych u vás navrhovala kúru přírodními doplňky stravy Joalis, a to tuto sadu: RespiDren, Yest, Imun a UrinoDren. Tato kúra pročistí dýchací systém a zároveň se věnuje odstranění plísní a zvýšení odolnosti proti plísním.

Po dobrání této první kúry byste navázala druhou ve složení: Anaerg, Elemde, Calon a LiverDren. Tato kúra se věnuje i střevům, ve kterých se často toxiny z plísní drží. Toho rády využívají i další mikroorganismy, které zpětně ovlivňují dýchací systém. Joalis se na organismus dívá jako na celek a vychází z čínské medicíny, vidí tedy i jiné souvislosti než klasická západní medicína.

Po dobrání obou uvedených kúr by mělo dojít k podstatnému zlepšení průběhu alergie nebo již ke klidovému stavu i v době výskytu alergie. Je také možné nadále pokračovat v kapání Anaergu. Účinnost zvýšíme častějším opakováním.

Všechny přípravky užíváme několik dní 1 x denně a poté zvyšujeme na 2x denně 10 kapek. V době zhoršeného projevu alergií doporučuji Anaerg navýšit na 3–5x denně, stačí pak méně kapek (8).

Dceři můžete dávat stejné přípravky, jako jsem doporučila vám, ať je užívá společně s vámi, jak první, tak i druhou kúru. Příčiny jsou stejné nebo velmi podobné, i když projev je rozdílný.

Přeji vám hezké dny a úspěšnou detoxikaci.

Poradna