Dobrý den,

ráda bych se s vámi poradila ohledně zdraví naší rodiny. Máme dvě dcery, 14 a 6 let. Obě opakovaně mají rýmy a kašel u mladší trpí na bolesti ucha. Na podzim jsme prodělali i nějaké střevní potíže. Mladší dcera měla už 2 x zánět středního ucha a vždy propláče několik dní. Manžel měl začátkem ledna také nějakou virózu a nemůže se z ní dostat. Jsem z toho již zoufalá a pociťuji na sobě od minulého týdne také únavu, mám kašel a začíná mi i rýma.

Prosím, co byste nám poradila, jsme jak v začarovaném kruhu. Pořád něco.

Děkuji moc, Věra

Dobrý den,

na podzim řádily střevní virózy spolu s dalšími projevy virových onemocnění. Zanedlouho začal předvánoční shon a zároveň stresy v zaměstnání spojené s koncem roku a z toho vyplývající povinnosti.

V lednu se začala objevovat chřipka, což je v tuto dobu běžné. Počasí tomu také nahrává. Nejde jen o chřipkové viry, ale celkově o respirační viry.

V některých případech se k tomu přidávají i bakteriální infekce. Pokud je rýma hlenovitá a má zelenou nebo žlutou barvu, jedná se o bakteriální infekci - tady je na místě přípravek Joalis Nobac.

Lidé jsou často nemocní opakovaně, důvod je prostý - organismus je totiž oslabený a hned jak se nám uleví, běžíme do práce a nedopřejeme si dostatek času na plné zotavení. Akutní zánět vzniká náhle a má prudké příznaky například vysoké horečky, silné bolesti a podobně. Pokud se nedoléčí, přechází do chronického zánětu. U tohoto typu jsou symptomy přítomny stále, jen již nejsou potíže tak akutní. Pokud se znovu setkáme s novou infekcí, dojde ke zhoršení stavu a léčba zabírá pouze na chvíli a pak opět nastanou potíže.

Je potřeba nejen zažehnat akutní infekci, ale dlouhodobě zajistit nápravu. To v praxi znamená, i po odeznění potíží odpočívat, nabírat síly, je třeba dopřát si prostor a čas na odpočinek a pozvolný návrat do plného režimu. Toto je velmi důležitá fáze pro obnovu plné funkčnosti imunitního systému.

Na další ladění zdraví bych doporučila tyto přírodní doplňky stravy. U starší dcery a u vás rodičů bych použila tuto kúru Joalis: Gripin + Imun + VelienDren. U mladší dcery, kterou trápí bolesti ve středním uchu, bych ještě přidala Bambi Auricul. Po dobrání této kúry je vhodné zase u celé rodiny pokračovat druhou kúrou ve složení RespiDren + LiverDren + Calon. Tato kúra vám pomůže celkově zlepšit stav organizmu.

Pokud má někdo z vás nedostatečný pitný režim nebo potíže s ledvinami či močovými cestami doplňte o přípravek Deuron.

Organizmus zůstává také oslabený v důsledku nedostatku světla a slunce a o to více na nás pak působí problémy a máme sníženou psychickou odolnost. V tomto případě mohou pomoci doplňky stravy Streson a Depren – právě o ně často základní kúry doplňuji.

Přeji brzké uzdravení a slunečné dny,

Poradna