Dobrý den, ráda bych se zeptala, který z vašich přípravků je nejvhodnější pro boj se zlatým stafylokokem (na kůži v rámci atopického ekzému) u dítěte. Dostala jsem doporučení na homeopatika od známé, nicméně nevím, která jsou vhodná. Děkuji moc za zprávu a za pomoc.

Abych mohla správně odpovědět, potřebuji znát alespoň věk dítěte, zda je stafylokok dlouhodobě nebo se až nyní přidružil a co se stalo před jeho výskytem….

Dobrý den, synovi je 15 měsíců, stafylokok je u něj dlouhodobě na kůži (obličej) v rámci závažného atopického ekzému. Nereaguje na antibiotika lokální ani orální. Bude to takto stačit? Děkuji mnohokrát,

Petra S.

Děkuji za doplnění informací. Podávání antibiotik, tím spíše cílených by mělo infekci řešit, jestli tomu tak není, problém je jinde. Mohu vám doporučit přípravek se zaměřením na zlatého stafylokoka, ale obávám se, že výsledek bude minimální. Pojďme si problém trochu rozklíčovat.

Zlatý stafylokok je bakterie, která se běžně nachází na sliznici nebo na kůži. Pokud organizmus funguje zdravě a není oslabená nebo narušená jeho ochranná bariéra, nepůsobí žádné potíže. Jestliže dojde k oslabení imunitního systému, sliznic, k narušení, poranění kůže nebo ekzému, dojde k infekci. To znamená, že má zlatý stafylokok příhodné podmínky a dokud je bude mít, bude je využívat a působit patologicky.

Antibiotická léčba pak někdy může být méně úspěšná.

Pokud se na problém podíváme pohledem čínské medicíny je potřeba zvýšit protibakteriální imunitu. Ta se týká okruhu plic, tedy hlavně plíce a střevo. I toto řešení by bylo krátkodobé, pokud samotná příčina ekzému leží v jiných okruzích. Například může být zatížen jaterní okruh, stejně tak i ledvinový okruh. Roli může hrát i intolerance potravin, předchozí léčba jakéhokoli onemocnění, očkovací látky, alergie, psychika, atd. I antibiotika mají svá pro a proti (tím nehodnotím jejich podání), v jejich důsledku dochází ke změnám střevního mikrobiomu a v organizmu mohou zůstávat rezidua. To vše může vést k oslabení organizmu a snížení obranyschopnosti a odolnosti ochranné bariéry. Rozjede se celý řetězec vnitřních změn, zatížení a objeví se problém v místě, kde má organizmus slabinu. U někoho to je ekzém, u jiného zažívací potíže či alergické projevy.

Zlatý stafylokok je na konci problému, začátek  je zcela jinde a tam je i řešení.

Co tedy udělat teď. Přípravky Joalis, které vám pro syna doporučím, budou detoxikovat - tím zlepšovat okruh plic- pročistí se dýchací systém - RespiDren a střevo - Calon, tedy zvýší protibakteriální imunitu. Pokud je někdo z vás – rodičů alergik, pak místo RespiDrenu použijte přípravek Anaerg.

Zároveň přidáme přípravek Imun, který tuto práci podpoří. Je vhodné hlídat dostatek tekutin, aby uvolněné toxiny mohly dobře odcházet a nezhoršoval se stav kůže. Po této kúře, kterou ponecháme 4 týdny, podle stavu domluvíme další postup.

Vzhledem k věku syna doporučuji přípravky vtírat do míst zdravé kůže, tím se vyhnete vnitřnímu užití lihu a účinnost přípravků je stejná. Použijte 1 x denně 3 - 4 kapky. Při suché kůži je vhodné místa aplikace střídat.

Za 4 týdny napište. Přeji brzké zlepšení a příjemné dny!

Poradna